Raport Historii Pojazdu VIN-INFO

Znajdujące się informacje w Raporcie Historii Pojazdu VIN-INFO są bezcenne w kontekście zakupu samochodu z drugiej ręki od niezaufanego sprzedawcy. Raport daje Klientowi dodatkową wiedzę w zakresie, że interesujące go auto nie zostało skradzione lub czy uczestniczyło w wypadku. Mogą znajdować się w nim również informacje dotyczące roku produkcji samochodu, wyposażenia, a także historia ewentualnych uszkodzeń.

Raport VIN-INFO składa się z następujących sekcji:

 1. Nagłówek raportu

  Ta sekcja zawiera podstawowe oznaczenia sprawdzanego pojazdu, a więc między innymi markę oraz model auta.

 2. Informacje o pojeździe

  W tej sekcji wyświetlonych jest od kilku do kilkunastu informacji w zależności od tego, co producent zakodował w numerze VIN danego pojazdu. Najczęściej znajdują się tu podstawowe informacje, a więc marka, model czy rodzaj paliwa. Inną informacją jest rok produkcji lub rok modelowy pojazdu, który określa datę wyprodukowania danego modelu, przyjęcia go przez kontrolę ostateczną i przekazania do magazynu wyrobów gotowych. Rok modelowy to natomiast okres czasu, w którym produkowane były samochody o tych samych cechach charakterystycznych.

 3. Opcje wyposażenia (opcjonalnie)

  Producenci w numerze VIN kodować mogą również informacje o wyposażeniu i nie tylko. W tej sekcji Klienci znaleźć mogą informacje o klimatyzacji, elektrycznych szybach, kolorze zderzaków, listwach ozdobnych, relingach dachowych, przyciemnianych szybach, ogrzewanych siedzeniach, szyberdachu, czujnikach cofania, tempomacie, alarmie, zestawie audio, poduszkach powietrznych czy nawet kolorze lakieru i tkaninie na siedzeniach. Dzięki tym informacjom zweryfikować można czy pojazd jest wyposażony we wszystkie fabryczne elementy.

 4. Historia zdarzeń (opcjonalnie)

  Historia zdarzeń to poukładana chronologicznie lista znanych uszkodzeń samochodu. Każdy osobny wpis opatrzony jest jednym lub więcej z poniższych elementów: datą zdarzenia, krajem, w którym do niego doszło, wartością szkody oraz statusem uszkodzenia. Dodatkowo podana może być informacja o umiejscowieniu szkody.

 5. Przebiegi pojazdu (opcjonalnie)

  Ta sekcja zawiera ułożoną chronologicznie listę znanych odczytów przebiegów pojazdu. Znane są one z rutynowych przeglądów, rejestracji, informacji zebranych od ubezpieczyciela, z aukcji internetowych, Autoryzowanych Stacji Obsługi czy od innych instytucji, z jakimi mamy przyjemność współpracować.

 6. Historia internetowa (opcjonalnie)

  W tej sekcji znajdują się informacje o ewentualnych próbach sprzedaży pojazdu o danym numerze VIN na aukcjach internetowych lub motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych. W zależności od tego, co zawiera w sobie takie ogłoszenie, znaleźć tu można informacje o przebiegu, wyposażeniu, dane techniczne pojazdu, zdjęcia czy cenę.

 7. Historia sprawdzeń (opcjonalnie)

  Historia sprawdzeń to informacja zwrotna dotycząca ewentualnego sprawdzania numeru VIN w naszym serwisie. Odnotowujemy tu każdą próbę sprawdzenia danego numeru VIN, co może dawać podpowiedź w kwestii zainteresowania danym pojazdem.

 8. Bazy pojazdów poszukiwanych

  Numer VIN sprawdzanego pojazdu monitorujemy również w narodowych bazach pojazdów poszukiwanych, co da informację na temat tego, czy dane auto nie jest kradzione. Baza instytucji, z którymi współpracujemy, jest przez nas ciągle powiększana. W trakcie generowania raportu sprawdzamy pojazd w dostępnych on-line ewidencjach z poniższej listy:

  • Ewidencję poszukiwanych pojazdów w USA
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Kanadyjskiej Policji
  • Internetową ewidencję skradzionych pojazdów CrimiMail
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Czeskiej Policji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów w Niemczech
  • Ewidencję skradzionych pojazdów w Norwegii
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Włoskiej Policji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Kaynine
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Litewskiej Policji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Holenderskiej Policji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Rumuńskiej Policji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów w Szwecji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Słoweńskiej Policji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów Słowackiej Policji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów w Rosji
  • Ewidencję skradzionych pojazdów IAATI
 9. Jeśli baza nie jest dostępna on-line w trakcie generowania raportu nie dokonamy sprawdzenia pojazdu w tej bazie.

 10. Usterki fabryczne (opcjonalnie)

  W tej sekcji Klient znajdzie usterki zawarte przez producenta pojazdu. Dotyczy to usterek fabrycznych, które odnotowano w niektórych seriach produkcyjnych.

 11. Zdjęcia pojazdu (opcjonalnie)

  Jest to galeria zdjęć monitorowanego pojazdu, które grupujemy według dat ich publikacji. W tej sekcji Klienci mogą znaleźć zdjęcia, a więc również ewentualne fotografie powypadkowe.

Podkreślamy, że Klienci w raportach VIN-INFO otrzymają wszystkie dostępne w chwili generowania raportu informacje oraz dane. Pobieramy je od agencji rządowych, organizacji non-profit czy partnerów branżowych. Znajdujemy dane o pojazdach w informacjach publicznych i wszystkich źródłach internetowych, które są monitorowane przez nasze inteligentne algorytmy wyszukiwania numerów nadwozia.